Sayfalar

1 Kasım 2014 Cumartesi

Biletix 2 Kasım 2014 Etkinlikleri

Öncelikle belirtmeliyim ki fırsatım oldukça etkinlik duyurusu yapacağım artık sizlere böylece blogdaki arkadaşlarımda sevdikleri ile gitmek istedikleri bir program olunca burdan görüp beğenip biletix sitesine girip bilet alabilirler .


Kontrbas Atölyesi - Volkan Hürsever

02 Kasım 2014 17:30Bu sene 24. Akbank Caz Festivali kapsamında ikinci kez gerçekleşecek olan Drum&Bass Magazine Gitar Dergisi Atölyeleri, enstrümanlara ve müziğe ilgi duyan her yaştan amatör ve profesyonel katılımcıyı bekliyor.Bu atölyeler sayesinde katılımcılar müzik bilgilerini arttırırken iyi vakit geçirecek ve deneyimli eğitmenlerle tanışma imkanı elde edecekler.
Katılımcı sayısı: 100

Bilet Fiyatları 10 Tl

Mısır Adası

02 Kasım 2014 11:00
Yönetmen: George Ovashvili
Oyuncular: İlyas Salman, Mariam Buturishvili, Irakli Samushia, Tamer Levent
Gürcistan, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, 2014
DCP / Renkli / 100’
Abhazca, Gürcüce; İngilizce ve Türkçe altyazılı
2014 KARLOVY VARY Büyük Ödül, Kiliseler Birliği Ödülü 

Özellikle başrolündeki İlyas Salman’ın performansıyla çok konuşulan ve Karlovy Vary’de büyük ödüle layık görülen, çok az diyalog içeren Mısır Adası, Salman’ın canlandırdığı yaşlı bir çiftçi ile genç torununu bir tarım sezonu boyunca izliyor. Gürcistan ile Abhazya arasındaki doğal sınırın bir parçasını oluşturan küçük adada yaşayan dede ile onun sözünden çıkmayan torunu, yıllardır yaptıkları gibi önce toprağı belleyip sonra mısır ekerler. Arada kıyıdan geçen askerler dışında bu iki isimsiz çiftçiyi kimse görmez. Sonra bir gün, yaralı bir asker uzamış mısırların arasına saklanır. Yılların tarafsızlığını bozmak zorunda kalacaklar mıdır?


Küçük Prens ve Çiçek

02 Kasım 2014 12:00
Küçük Prens ve Çiçek, 2 Kasım'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde sahnede...

Saint-Exupery'nin yazdığı dünya klasiği Küçük Prens masalı, Küçük Prens ve Çiçek arasındaki sevgi - emek ilişkisini merkeze alarak, çocuklar için yeniden yorumlanmıştır.
Yazan - yöneten: Dersu Yavuz Altun
Oyuncular: Çağlar Tüferkçi, Bihter Gülgeç, Özge Solak Altun, Deniz Biber

bilet 29 tl dir...


Yaşamaya Dair

02 Kasım 2014 16:00


  • http://www.biletix.com/etkinlik/RTEJ7/TURKIYE/tr

Genco Erkal'ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan Yaşamaya Dair adlı müzikli gösterisi, 2 Kasım'da ODTÜ Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşuyor. 

Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek. 

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.    Hiç yorum yok:

    Yorum Gönder

    Yorumlamanız beni sevindirecektir