Sayfalar

26 Mart 2015 Perşembe

"130 ŞEHİT Türkmenlere sahip çıkan yok"Türkmen Milletvekili Hasan Özmen: "130 ŞEHİT Türkmenlere sahip çıkan yok"

130 ŞEHİT Türkmenlere sahip çıkan yok
IŞİD işgalindeki Kerkük’ü geri almak için operasyon düzenleyen Türkmen birlikleri yine ortada kaldı. Türkmen Milletvekili Hasan Özmen, hava desteği, tank, panzer ve topçu ateşi desteği sözü verildiğini, ancak bunların yerine getirilmediğini söyledi.
Özmen, “Mücadelemizi sürdürmek istiyoruz.
Ancak son saldırıda 130 soydaşımız şehit oldu” dedi.
Terör örgütü IŞİD’in işgal ettiği Kerkük’ü geri almak için operasyon düzenleyen Türkmen birlikleri yine ortada kaldı. Sağlam mevzilerde savaşan IŞİD’li teröristler 130 Türkmen’i şehit etti. Türkmen Milletvekili Hasan Özmen, IŞİD’li teröristlerin tahkim edilmiş mevzilerde savunma yaptıklarını belirterek, “Türkmenlere hava desteği verilmiyor.
MÜCADELE SÜRECEK
Türkmenler mücadelelerini sürdürüyor. Bu sefer kayıp çok oluyor. Son saldırıda 130 Türkmen şehit oldu” dedi. Hasan Özmen, saldırıdan önce Türkmenlere hava desteği, tank, panzer ve topçu ateşi desteği sözü verildiğini, ancak bunların yerine getirilmediğini söyledi. Türkmenlerin elinde ağır silah bulunmadığını açıklayan Özmen şöyle konuştu: “Ağır silah ve hava desteği olmayınca ilerleme ağır oluyor. 
IŞİD’li teröristler  mevzilerini sağlamlaştırdı. Savunma yapıyorlar, dolayısıyla topçu ateşi, panzer, tank, ya da hava desteği gerekiyor. Bunlar Türkmenlerde yok. Peşmerge bu konuda avantajlı, hava desteği alıyor.”
Türkmen kuvvetlerinin Selahaddin ve  Kerkük’ün güneyinde  operasyonlarını sürdürdüklerini ifade eden Özmen, yavaş da olsa ilerleme sağladıklarını belirtti. Türkmenlerin Bağdat’a bağlı Haşid birliklerinden bağımsız güç oluşturmak istediklerini de  kaydeden Özmen, “Çalışmalar bu yönde. Komuta merkezi ayrı olacak.
Peşmerge ve Haşid ile birlikte çalışacak komuta merkezi olacak. Irak Türkmen Cephesi bu çalışmaları sürdürüyor. Bununla ilgili Bağdat ve Erbil ile görüşmeler sürüyor” diye konuştu. Irak merkezi hükümetinin ABD öncülüğünde oluşturulan uluslar arası koalisyon gücünün kara harekâtı yapmasına karşı olduğunu anlatan Özmen, bunun yerine lojistik destek istendiğini söyledi.

alıntıdır:http://isakayacan.blogspot.com.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlamanız beni sevindirecektir