Sayfalar

28 Ağustos 2013 Çarşamba

Aşkın Gözyaşları 1


Okuduğum ilk kitabı yazarın gel gelelim ki bir çırpıda bitince ilerleyen günlerde diğer devam kitaplarını da okumayı düşünüyorum her ne kadar konulara hakim olsamda sanırım 5 6 kitap okudum mevlana ve tebriz ile alakalı ve bazı şeyleri ezberledim diyebilirim ama elif şafak ın yazdığı kitaptaki anlatılanla bunda yazanlar arasında farklılıklar da yok değildi.Kimya Hatunu farklı okudum ,aşklarını bambaşka okudum ve ilahi aşkı hissettim yüreğimde satırlarda .
Kitabın dili oldukça sade ve akıcı.
Hoş vakit geçirdim ve bilgilendim.Hoca dediğin hem öğrencin olmalı hem öğretmenin. (sf.15)

Soğuk demir dövmek, bir eşeğin kulağına Yasin okumaktır. (sf.71)

Çok az insan kendi öz nefisleri üzerinde tefekkürde, sorgulamada bulunur. Aynada gördüğün fiziğindir, kalbinde gördüğün nefsindir. (sf.71 / 72)

-Şeytan şey midir, şer midir?
-Şeytan aşktan yana bahtsızdır o kadar. (sf.76)

Bir insanı çok seviyor ve iyiliğini istiyorsanız yarenlerini de fethetmeniz, mutlu etmeniz gerekir.(sf.111)

Korkuları ile yüzleşmekten korkan toplumların en kolay becerdikleri husus; aşkı lânetlemektir.(sf.115)

Acı, hassasiyetini kabuklaştırır insanın. Acı, alışkanlığa dönüşür bir müddet sonra. (sf.147)

Aydınlanmış insanlar yöneticilerin tutsakları olmazlar. (sf.178)8 yorum:

 1. Serinin ikinci kitabi ne zamandir kitapligimda sirasini bekliyor. Sinan Yagmur'un kalemi ruhu dinlendiriyor kesinlikle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle bende okurken dinlendiğimi hissettim yormadı beni tasavvuf yorucu olmamalı zaten bence

   Sil
 2. Ben bu seriyi üst üste okudum ve bayıldım. Ama Kimya Hatun'u pek sevemedim tekrara girdiği için. Tebrizi'nin yeri bende ayrı. Anlaşılmamış ve hiç de anlaşılmaya çalışmamış. . Bu yüzden ilk kitabını bambaşka bulmuştum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben hepsinden kesin birşeyler bulacağım yani aşinayım konulara ama benimde en çok bildiğim tebriz ile mevlana arasındakilerdi bu kitap bana biraz tanıdık geldi yani konu olarak ama anlatım olarak güzeldi beğendim daha sonraki de şems in ağzından sanırım onuda çok merak ediyorum ki şems birazda kendime yakın bulduğum biri ,tarz olarak malesef ki öyle hiçbir zaman yumuşak sözlü olamadım

   Sil
  2. Şems'in kitabını daha çok seçeceğine eminim. Ben de ilk onu okumuştum.

   Sil
 3. merhabalar bende şuan Aşkın Gözyaşları'nı okuyorum. yarın bitirmeyi düşünüyorum gayet güzel gidiyor. bitirince bende altını çizdiğim yerleri paylaşacağım. beklerim http://yagmurunpariltisi.blogspot.com/ :)

  YanıtlaSil

Yorumlamanız beni sevindirecektir